شهر فلینت واقع در ایالت میشیگان آمریکا از سال 2011 تاکنون با بحران شدید آب آشامیدنی سالم رو به روست. شهر فلینت که زمانی مقر بزرگترین کارخانه‌های ماشین‌سازی ایالات متحده (جنرال موتورز) بود، از اوائل دهه‌ی 80 میلادی به سبب کوچک‌سازی کارخانه‌ها و انتقال آن‌ها به کشورهای ارزان آسیایی رفته رفته دچار مشکلات اقتصادی شد. سرانجام در سال 2011 ایالت میشیگان با کسری بودجه‌ای 25 میلیون دلاری مواجه شد. این امر موجب آن شد تا استاندار و هیئت مشاور در صدد کاهش هزینه‌ها برآیند. از جمله اقداماتی که به منظور کاهش هزینه‌ها صورت گرفت، تغییر منبع آب آشامیدنی شهر از ایالت دیترویت (که برای نیم قرن تامین کننده‌ی آب ایالت میشیگان بود) به دریاچه‌ فلینت واقع در نزدیکی شهر بود؛ این اقدام موجب کاهش قابل توجه هزینه‌های پمپاژ، برق، و سایر موارد مرتبط با تامین آب شد. در همین بین و در اوائل بهره‌برداری از این طرح در سال 2014 برخی از ساکنین شهر نسبت به بو و طعم بد آب لوله‌کشی اعلام نیتی کردند. به دنبال بالاگرفتن اعتراضات آژانس حفاظت محیط زیست آمریکا (EPA) وارد صحنه شد تا نسبت به آزمایش آب لوله کشی از نظر کیفیت اقدام کند. نتایج آزمایشان EPA نشان از وضعیتی بسیار خطرناک در شهر بود (104، 397 و 707 میکروگرم در لیتر) این آزمایش اعلام کرد که سطوح سرب بسیار بالایی در آب لوله کشی شهر وجود دارد، همچنین سطوح بسیار بالایی از ناخالصی (بیش از 5000 میکروگرم در لیتر) در آب وجود دارد که به دلیل عدم تصفیه‌ی مناسب آب بوده است. به دنبال این آزمایش سریعا آزمایشات پزشکی روی کودکان شهر انجام گرفت و نتایج تاسف بار نشان دهنده ی وجود سطح بالای سرب در خون کودکان شهر فلینت بود. مصرف سرب موجب تاثیر مخرب بر قلب، کلیه‌ها، و اعصاب می‌شود و علاوه بر این موجب بلوغ دیررس کودکان، اختلالات رفتاری و مشکلات شنوایی می‌شود. علت اصلی وجود سرب در آب لوله کشی را می توان در دو مورد وجود پساب های صنعتی ریخته شده به رودخانه و مهم‌تر از آن عدم استفاده از آزمایش کنترل خوردگی لوله ها و مصالح به کار برده شده در تصفیه‌خانه ها و لوله های شهر و همچنین عدم تصفیه‌ی صحیح آب مملو از پساب‌های صنعتی دانست. در سال 2016 به دنبال اعلام وضعیت فوق‌العاده توسط باراک اوباما رئیس جمهور وقت ایالات متحده در میشیگان، به سرعت فیلترهای تصفیه کننده و بطری های آب معدنی بین ساکنین پخش شد و این کار تا مدتی ادامه یافت اما کم کم با کمبود بودجه های ایالتی این کار متوقف شد. بحران آب فلینت تا هم اکنون (ماه می 2019) نیز همچنان ادامه دارد و از شدت آن کاسته نشده است. امروزه مردم این شهر برای استفاده‌ی روزمره‌ی خود مجبور به خرید بطری‌های آب معدنی کم‌یاب هستند. مشکل آب تنها به شهر فلینت محدود نشده و تقریبا کل مردم ایالت میشیگان نسبت به آب لوله کشی مشکوک هستند. تا کنون حدود 6000 الی 12000 نفر از اهالی این شهر با مشکلات سلامتی ناشی از سطح بالای سرب در آب لوله کشی مواجه شده اند. احتمال بسیار بالایی وجود دارد که مرگ 10 نفر و بیماری 77 نفر دیگر در اثر بیماری بسیار خطرناک لژیونر به دلیل این مشکل باشد. این مشکل در آمریکا به بحران سلامت عمومی ایالت میشیگان شناخته می شود. فعالین ی این شهر تا کنون 5 طرح دعوا در دادگاه کرده و تا کنون 3 مقام عالی‌رتبه ی دولتی استعفا داده اند. دولت فدرال در قبال کلیه‌ی اعتراضات سکوت کرده است. پیشتر هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ نامزد‌های ریاست جمهوری در تبلیغات انتخاباتی خود از وضعیت اسفناک آب آشامیدنی در ایالت میشیگان انتقاد کرده بودند.

منبع: www.Water-Resources.Blog.ir

فهرست منابع

Pieper, Kelsey J., Min Tang, and Marc A. Edwards. "Flint Water Crisis Caused By Interrupted Corrosion Control: Investigating Ground Zero” Home." Environmental Science & Technology 51, no. 4 (2017), 2007-2014. doi:10.1021/acs.est.6b04034.

"Flint Water Crisis: Authorities Seize Governor's State-owned Electronic Devices." The Guardian. Last modified June 3, 2019. https://www.theguardian.com/us-news/2019/jun/03/flint-water-crisis-authorities-seize-governors-state-owned-electronic-devices.

Masten, Susan J., Simon H. Davies, and Shawn P. McElmurry. "Flint Water Crisis: What Happened and Why?" Journal - American Water Works Association 108 (2016), 22-34. doi:10.5942/jawwa.2016.108.0195.

Hanna-Attisha, Mona, Jenny LaChance, Richard C. Sadler, and Allison Champney Schnepp. "Elevated Blood Lead Levels in Children Associated With the Flint Drinking Water Crisis: A Spatial Analysis of Risk and Public Health Response." American Journal of Public Health 106, no. 2 (2016), 283-290. doi:10.2105/ajph.2015.303003.

The city of Flint, Michigan, has been hit by a severe drinking-water crisis since 2011. Flint City, once the headquarters of the largest US machinery (General Motors), began to suffer from economic problems since the early 1980s, due to the downsizing of factories and their transfer to cheap Asian countries. Eventually, in 2011, Michigan faced a $ 25 million deficit. This has led the Governor and the Board of Directors to reduce costs. Among the measures taken to reduce costs, the City of Detroit's drinking water source change (which served for half a century in the state of Michigan water supply) was flint to the city near the city; this significantly reduced the cost of pumping, electricity, And other water supply related issues. Meanwhile, in early 2014, some residents of the city expressed disappointment over the smell of bad water. Following up on protests, the US Environmental Protection Agency (EPA) has entered the scene to conduct quality water testing. The results of the EPA test revealed a very dangerous situation in the city (104, 397 and 707 μg / L), which revealed that there are very high levels of plumbing in the city, as well as very high levels of impurities (more than 5,000 μg / Liter) in water due to lack of proper water purification. Following this test, medical tests were carried out quickly on children in the city, and unfortunate results indicate that there was a high level of lead in the blood of children in Flint City. Lead consumption has a deleterious effect on the heart, kidneys, and nerves and, in addition, leads to late maturity in children, behavioral disorders and hearing problems. The main reason for the presence of lead in plumbing water can be found in two cases of industrial effluent poured into the river and, more importantly, the lack of use of the test of corrosion control of pipes and materials used in the city's refineries and pipes as well as the lack of Water purification is full of industrial wastewater. In 2016, prompting the announcement of a state of emergency by US President Barack Obama in Michigan, filtering filters and bottled water bottles were quickly distributed among the residents, and this continued for a while, but with the lack of state, budgets stopped. The Flint Flood Crisis is still ongoing (May 2019) and has not diminished. Today, people in the city are forced to buy rare bottled bottles for their everyday use. The water problem is not limited to the Flint City and almost all Michigan people are suspected of plumbing. So far, about 6,000 to 12,000 people in the city have been suffering from high levels of lead in plumbing water due to health problems. There is a very high probability that 10 deaths and 77 other illnesses will result from a very dangerous Legionnaires disease. This problem in America is known as the Michigan Public Health Crisis. The city's political activists have filed 5 lawsuits so far, and so far 3 senior government officials have resigned. The federal government has silenced all protests. Earlier, Hillary Clinton and Donald Trump had been criticized by presidential candidates for their disastrous drinking-water situation in Michigan.

Source: www.Water-Resources.Blog.ir

تعرضت مدینة فلینت بولایة میشیغان لأزمة میاه الشرب الحادة منذ عام 2011. بدأت مدینة فلینت ، التی کانت مقرًا لأکبر الأجهزة الأمریکیة (جنرال موتورز) ، تعانی من مشاکل اقتصادیة منذ أوائل الثمانینات ، بسبب تقلیص حجم المصانع ونقلها إلى دول آسیویة رخیصة. فی النهایة ، فی عام 2011 ، واجهت میشیغان عجزًا قدره 25 ملیون دولار. وقد أدى هذا المحافظ ومجلس الإدارة إلى خفض التکالیف. من بین التدابیر المتخذة لخفض التکالیف ، تم تغییر مصدر میاه الشرب فی مدینة دیترویت (والذی خدم لمدة نصف قرن فی ولایة میشیغان لتوفیر المیاه) إلى المدینة القریبة من المدینة ؛ مما أدى إلى انخفاض کبیر فی تکلفة الضخ والکهرباء وغیرها من القضایا المتعلقة بإمدادات المیاه. وفی الوقت نفسه ، فی أوائل عام 2014 ، أعرب بعض سکان المدینة عن خیبة أملهم من رائحة المیاه السیئة. متابعة الاحتجاجات ، دخلت وکالة حمایة البیئة الأمریکیة (EPA) إلى الموقع لإجراء اختبارات نوعیة للمیاه. کشفت نتائج اختبار EPA عن وضع خطیر للغایة فی المدینة (104 ، 397 و 707 میکروغرام / لتر) ، والذی أظهر وجود مستویات عالیة جدًا من السباکة فی المدینة ، فضلاً عن مستویات عالیة جدًا من الشوائب (أکثر من 5000 میکروغرام / لتر) فی الماء بسبب نقص تنقیة المیاه المناسبة. بعد هذا الاختبار ، أجریت الاختبارات الطبیة بسرعة على الأطفال فی المدینة ، وتشیر النتائج المؤسفة إلى وجود مستوى عالٍ من الرصاص فی دم الأطفال فی مدینة فلینت. استهلاک الرصاص له تأثیر ضار على القلب والکلى والأعصاب ، وبالإضافة إلى ذلک ، یؤدی إلى تأخر النضج عند الأطفال ، واضطرابات السلوک ومشاکل السمع. یمکن العثور على السبب الرئیسی لوجود الرصاص فی میاه السباکة فی حالتین من النفایات الصناعیة المتدفقة فی النهر ، والأهم من ذلک ، عدم استخدام اختبار التحکم فی التآکل فی الأنابیب والمواد المستخدمة فی مصافی وأنابیب المدینة بالإضافة إلى عدم وجود تنقیة المیاه ملیئة میاه الصرف الصناعی. فی عام 2016 ، مما أدى إلى إعلان حالة الطوارئ من قبل الرئیس الأمریکی باراک أوباما فی میشیغان ، تم توزیع المرشحات وزجاجات المیاه المعبأة فی زجاجات بسرعة بین السکان ، واستمر هذا لفترة من الوقت ، ولکن مع عدم وجود میزانیات الدولة توقفت. لا تزال أزمة Flint Flood مستمرة (مایو 2019) ولم تتضاءل. الیوم ، یضطر الناس فی المدینة لشراء زجاجات معبأة فی زجاجات نادرة للاستخدام الیومی. لا تقتصر مشکلة المیاه على مدینة فلینت ویشتبه جمیع سکان میشیغان تقریبًا فی أعمال السباکة. حتى الآن ، یعانی حوالی 6000 إلى 12000 شخص فی المدینة من مستویات عالیة من الرصاص فی میاه السباکة بسبب مشاکل صحیة. هناک احتمال کبیر للغایة أن 10 وفیات و 77 من الأمراض الأخرى سوف تنجم عن مرض خطیر للغایة. تُعرف هذه المشکلة فی أمریکا بأزمة میتشیغان للصحة العامة. رفع الناشطون الیون فی المدینة 5 دعاوى قضائیة حتى الآن ، واستقال حتى الآن 3 من کبار المسؤولین الحکومیین. لقد أسکتت الحکومة الفیدرالیة جمیع الاحتجاجات. فی وقت سابق ، تم انتقاد هیلاری کلینتون ودونالد ترامب من قبل المرشحین للرئاسة بسبب الوضع المأساوی لمیاه الشرب فی میشیغان.

المصدر: www.Water-Resources.Blog.ir

references

Pieper, Kelsey J., Min Tang, and Marc A. Edwards. "Flint Water Crisis Caused by Interrupted Corrosion Control: Investigating" Ground Zero Home. " Environmental Science & Technology 51, no. 4 (2017), 2007-2014. doi: 10.1021 / acs.est.6b04034.

"Flint Water Crisis: Authorities Seize Governor's State-owned Electronic Devices." The Guardian Last modified June 3, 2019. https://www.theguardian.com/us-news/2019/jun/03/flint-water-crisis-authorities-seize-governors-state-owned-electronic-devices.

Masten, Susan J., Simon H. Davies, and Shawn P. McElmurry. "Flint Water Crisis: What Happened and Why?" Journal - American Water Works Association 108 (2016), 22-34. do: 10.5942 / jawwa.2016.108.0195.

Hanna-Attisha, Mona, Jenny LaChance, Richard C. Sadler, and Allison Champney Schnepp. "Elevated Blood Lead Levels in Children Associated with Flint Drinking Water Crisis: A Spatial Analysis of Risk and Public Health Response." American Journal of Public Health 106, no. 2 (2016), 283-290. doi: 10.2105 / ajph.2015.303003.

روش جامع بهینه یکپارچه مدیریت منابع آب برای مشکلات مدیریت منابع آبی چند رشته ای

دانلود داده های اقلیمی گزارش ششم تغییر اقلیم CMIP6

نگاهی به بحران آب در ایالت میشیگان

the ,of ,فی ,water ,and ,، ,the city ,water crisis ,in the ,flint water ,ایالت میشیگان ,flint water crisis ,crisis authorities seize ,state owned electronic ,owned electronic devices

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

مرکز نیکوکاری و مددکاری بُشری اول شخص از داستان حرف می‌زند اسمارتاف دانلود فایل ها قانان کودک پلاس midnight انتقال قانونی اجناس از مرز روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی سیستان وبلوچستان مرکز گرافیک آستان هنر